poniedziałek, 9 września 2019

Trenferencja to projekt z potrzeby kreatywności

W 2017 roku jadąc samochodem z Warszawy, z treningu interpersonalnego, zapytałam Andrzeja Bernardyna, kolegę którego znam od lat, jeszcze z Odysei Umysłu (projekt kreatywny dla dzieci, młodzieży i studentów), czy ma coś, co pełna energii i zapału trenerka mogła by robić, w czym mogłabym mu pomóc. Miał! To był pomysł, który kilka tygodni wcześniej zaiskrzył z Kasią Mrozowską.

I tak, 2,5 miesiąca przed wrześniem, rozpoczęliśmy przygotowania do pierwszej wrocławskiej konferencji dla trenerów, która nie miała wtedy niczego: nazwy, sponsorów, uczestników. Miała natomiast jedno: ZAPAŁ, a za nim pomysły, kreatywność, szaleństwo tworzenia.

Dziś, po wczorajszej trzeciej edycji wiem, że:

  • grupa ludzi, którzy nie tworzą formalnie żadnej organizacji mogą stworzyć wydarzenie na skalę ogólnopolską!
  • możemy to powtarzać :)
  • możemy gromadzić coraz bardziej niesamowitych prelegentów-trenerów
  • oraz uczestników :)
  • możemy robić to z pasji, z radością, z mega satysfakcją. 
Ja robię to dla kreatywności, to tu mogę ją wykorzystać, tu mogę pogadać z ludźmi podczas wywiadów, podczas panelu dyskusyjnego, podczas prezentacji, tu mogę wystąpić w niecodziennych strojach. W tym roku #Trenferencja2019 podróżowała w powietrzu, samolotami, balonami, rakietami, zatem zapowiedziałam i zakończyłam konferencję jako stewardessa (-:

Trenferencja to dla mnie:
  • Kreatywność
  • Niezależność
  • Współpraca
  • Współtworzenie
  • Samorealizacja
  • oraz LUDZIE!
To, co chcę Tobie powiedzieć, to tylko jeśli masz swój temat, konik (jak ja, trenerstwo, dzielenie się wiedzą), to zachęcam cię - znajdź ludzi i twórz z nimi niesamowite rzeczy. Ludzie razem mogą dużo! A z pasji jeszcze więcej :D Serio, serio =)

Kama Lachowicz
Trenerka KOP - Komunikacji o Potrzebach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co nam daje (nie)ocenianie?

Gdy pierwszy raz spotykasz człowieka, w twojej głowie, być może automatycznie, pojawia się ocena. Być może ten człowiek nie zachował się tak...