sobota, 2 maja 2020

Pierwsze razy | Potrzeba uczenia się

Dwa tygodnie temu miałam okazję pierwszy raz prowadzić zajęcia dla studentów przez internet. Po pierwsze czułam ogromną ekscytację, z jednej strony byłam mega pozytywnie nastawiona do tego, że będę na wizji, jednocześnie zaniepokojona czy dam radę poprowadzić je w ciekawy angażujący sposób.

Z pomocą przyszła mi aplikacja https://www.mentimeter.com/, w której bardzo prosto przygotowałam pytania do uczestników i miejsce na ich krótkie przemyślenia i wkład.

Zaczęłam od zapytania ich jak się mają i co im obecnie przeszkadza lub pomaga w nauce zdalnej. Nie zabrakło pytania o aktualne samopoczucie związane z obecną sytuacją. Chciałam wiedzieć, jak się mają ludzie z którymi spędzę kolejne kilka godzin.



Mentimeter świetnie sprawdza się do pytania o samopoczucie. W wersji bezpłatnej do wyboru jest wiele opcji:


Narzędzie jest intuicyjne, wystarczy założyć konto i działa!

Skorzystałam także z chmury słów i zapytałam uczestników jak postrzegają pojęcie zespołu. Wyszło świetnie, slajdy angażowały większość osób, a w podsumowaniu była informacja, że narzędzie wzbudziło zachwyt. 


Mam ogromną potrzebę rozwoju i robienie nowych rzeczy mi ją zaspakaja. Z jednej strony ja się przygotowuję - uczę się, z drugiej strony mam okazję, bo każdy nowy warsztat czy trening 1-1 to okazja dla mnie do zrozumienia jakiegoś tematu jeszcze głębiej. Finalnie realizuje się moja potrzeba dzielenia się i wzbogacania życia innych poprzez to, co robię, gdy pokazuję, wyjaśniam, opowiadam.

Tych z Was, co uczą, przekazują wiedzę lub prowadzą spotkania, zachęcam do zapoznania się z mentimetrem. Narzędzie dla waszego respondenta/uczestnika jest jeszcze prostsze. Uczestnik bierze telefon do ręki, wchodzi na stronę menti.com i wpisuje tam kod, który Wy mu podajecie (widzicie go u siebie na panelu - sześć cyfr). Efekty, jeśli włączycie stronę www z danym slajdem i udostępnicie ekran uczestnikom spotkania, są dla nich widoczne. 

Ponadto czuję ogromną wdzięczność, że w czasach pandemii mam okazję i szansę doszkalać się, uczyć i doświadczać nowych, dla mnie, form edukacyjnych.

Tych, co mają potrzebę uczenia się empatii, komunikacji i pracy z zespołem, zapraszam do indywidualnych treningów 1-1 - razem możemy więcej niż osobno :)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co nam daje (nie)ocenianie?

Gdy pierwszy raz spotykasz człowieka, w twojej głowie, być może automatycznie, pojawia się ocena. Być może ten człowiek nie zachował się tak...